Orzeł z Pucharem!

Do początku lipca musieli czekać kibice, aby zobaczyć pierwsze w tym roku mecze o stawkę w naszym regionie.

W decydujących o zdobyciu Pucharu Polski na szczeblu Małopolski Zachodniej główną rolę odegrał czwartoligowy Orzeł Ryczów.
W półfinale rozgrywek ryczowianie pokonali najlepszy zespół podokręgu Chrzanów - Victorię 1918 Jaworzno 2:1 (1:1). Gole dla zespołu z gminy Spytkowice strzelali Grzegorz Kowalówka i Wojciech Wojcieszyński.
W finale przeciwnikiem Orła był zespół Hejnału Kęty, który kilka dni wcześniej zdobył trofeum na szczeblu podokręgu oświęcimskiego pokonując Zgodę  Malec 2:1 (0:0) po golach Taraszczuka i Oczkowskiego.
W finałowym meczu, rozegranym w Kętach, nie było widać, że jeszcze niedawno Orła i Hejnał dzieliły dwa szczeble rozgrywkowe. Drużyna z Kęt, która w tym roku wygrała oświęcimską A klasę i po 11 latach przerwy powraca do ligi okręgowej, postawiła IV-ligowcowi z Ryczowa twarde warunki. Mimo, iż więcej z gry mieli ryczowianie, to Hejnał dwukrotnie wychodził w tym meczu na prowadzenie. Już w 10. minucie Maksymilian Cepiga pokonał bramkarza Orła.
Zespół z Ryczowa, prowadzony przez znanego niegdyś piłkarza Wisły Kraków Grzegorza Patera, starał się odrobić straty, co udało się w 30 minucie, gdy po wrzutce z lewej strony celnym uderzeniem głową popisał się Maciej Zębala.
Po przerwie Hejnał ponownie wyszedł na prowadzenie. W 53 minucie błąd bramkarza Orła wykorzystał Capiga i strzałem głową ponownie dał prowadzenie kęczanom. Zespół gości rzucił się do ograbiania strat. W 62 minucie ładnym strzałem wyrównał Włosiak. Minutę później wydawało się, że Orzeł po raz pierwszy obejmie prowadzenie w tym meczu, gdyż sędzia, po faulu jednego z kęckich obrońców, podyktował rzut karny. Strzegący bramki Hejnału Rafał Zieliński nie dał się jednak zaskoczyć i obronił słaby strzał Jakuba Smagło. Mimo kolejnych ataków zespołowi z Ryczowa nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę i o tym, kto zdobędzie Puchar Polski na szczeblu Małopolski Zachodniej zadecydowały rzuty karne.
Te fatalnie rozpoczęli gracze z Kęt. Najpierw Oczkowski strzelił nad bramką, a chwilę później Waluś uderzył w słupek. Hejnałowi nic nie dał kolejny obroniony przez Zielińskiego rzut karny (uderzenie Ptaka), zespół Orła Ryczów wygrał serii „jedenastek” 4:3 i po raz drugi z rzędu zdobył Puchar Polski na szczeblu Małopolski Zachodniej.
Kolejnym przeciwnikiem Orła będzie występująca w krakowskiej lidze okręgowej Wieczysta Kraków, w której gra m.in. niedawny reprezentant Polski Sławomir Peszko. Mecz rozegrany zostanie 18 lipca, a zwycięzca awansuje do finału wojewódzkiego.