Wadowice miastem etapowym!

Mimo skrócenia trasy tegorocznego Tour de Pologne, kolarze ponownie odwiedzą nasz region. Co więcej, Wadowice będą miastem etapowym!

Zorganizowany zostanie tutaj start trzeciego etapu tego prestiżowego wyścigu.
Skrócony z siedmiu do pięciu etapów 77. Tour de Pologne odbędzie się między  5 a 9 sierpnia i będzie pierwszym wieloetapowym  wyścigiem w kalendarzu światowej federacji kolarskiej (UCI) po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Dzięki temu
na starcie pojawi się spora grupa wysoko notowanych kolarzy, którzy Tour de Pologne potraktują jako przygotowanie do największych etapowych wyścigów w tym roku.
W Wadowicach kolarze pojawią się 7 sierpnia, co potwierdził burmistrz miasta, Bartosz Kaliński.  Choć organizatorzy nie ogłosili jeszcze zmienionej trasy wyścigu, wszystko wskazuje na to, że peleton wystartują z wadowickiego Rynku i pojedzie w stronę Frydrychowic i Wieprza. Stąd, drogą wojewódzką nr 781, uda się do Andrychowa i dalej przez Targanice na Przełęcz Kocierską, gdzie zorganizowana zostanie premia górska. Meta etapu usytuowana będzie w Bielsku-Białej. 
Przypomnijmy, że w pierwotnym terminie kolarze mieli przejechać m.in. przez Lanckoronę (lotna premia), Kalwarię Zebrzydowską i Wadowice. jar


Lista Sport
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama