Film o kęckiej legendzie

W grudniu w Domu Kultury w Kętach odbyła się premiera filmu „Spór o tron: Ekranizacja legendy o powstaniu Kęt”.

Bilety na dwa pierwsze seanse rozeszły się jak ciepłe bułeczki, a zainteresowanie 20-minutowym filmem wykroczyło poza gminę  region, a o czym świadczy zaproszenie ekranizacji do udziału  w Ogólnopolskim Konkursie Filmowym „City Film Independent”. 
Kęcka miniprodukcja powstała z inicjatywy Wydziału Rozwoju Urzędu Gminy Kęty dzięki środkom, pozyskanym w ramach projektu grantowego realizowanego przez Lokalną Grupę Działania „Dolina Soły”. Prace nad scenariuszem, wyborem obsady i organizacją produkcji trwały od początku 2019 roku, a pierwszy klaps na planie padł 12 października.
Kęcka złota jesień stanowiła znakomite tło dla scen plenerowych – ujęć batalistycznych, przyrodniczych zdjęć ilustracyjnych czy też wielkiego finału filmu. Co szczególnie ważne, wszystkie filmowe lokacje leżą na terenie miasta. „Spór o tron” to film stworzony w Kętach, z myślą o Kętach i przez mieszkańców Kęt. 
– To najlepsza promocja naszego miasta, jaką można sobie wyobrazić – mówił podczas premiery burmistrz Krzysztof Klęczar, który objął patronat nad filmem. – Jestem dumny, że mam w urzędzie takich pracowników - dodał. 
W przyszłości film ma zostać opublikowany w internecie, jednak w najbliższym czasie ci, którzy chcą obejrzeć „Legendę” musza się wybrać do kina kęckiego Domu Kultury. Specjalne projekcje zaplanowane zostały dla członków organizacji działających na terenie gminy Kęty oraz uczniów kęckich szkół.
Film cieszy się popularnością nie tylko w Kętach. W kilka dni po premierze autorzy ekranizacji otrzymali informację, że film zakwalifikowany został do prestiżowego Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego „City Film Independent”. Kęcka produkcja stanie w szranki z innymi filmami promocyjnymi miast i powiatów podczas trzech wydarzeń: głównego przeglądu Konkursu „City Film” w Świętochłowicach, przeglądu filmów o Nagrodę Animatorów Kultury w Jastrzębiu-Zdroju oraz przeglądu filmów o Nagrodę Publiczności w Chrzanowie. Co ważne, udział w konkursie gwarantuje nam także wielokrotną emisję kęckiego filmu podczas prezentacji pozakonkursowych, które przeprowadzone zostaną w wybranych miastach województwa śląskiego, świętokrzyskiego i małopolskiego. 
red


Lista Prezentacje
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama