Anna Kot na igrzyskach

Anna Kot z UKH Oświęcim, jako jedna z sześciorga Polaków wystąpiła w turnieju hokeja 3 na 3 podczas III Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży w Lozannie.

– To dla mnie ogromny zaszczyt. Zrobię wszystko, aby pokazać się tam z jak najlepszej strony – mówi reprezentantka Polski do lat 18 - Podczas zgrupowania Kadry Narodowej Kobiet  U18  w Opolu trenerzy przeprowadzili  test, który miał zadecydować kto zakwalifikuje się na igrzyska olimpijskie. Nasze przejazdy zostały nagrane i wysłane do komisji. Informacja o tym, że się zakwalifikowałam bardzo mnie ucieszyła i dodała motywacji. Udział w olimpiadzie jest dla mnie możliwością pokazania swoich umiejętności na tak dużym wydarzeniu. Chciałabym  nabierać doświadczenia, poznawać nowych ludzi oraz dać z siebie jak najwięcej – dodaje Anna Kot.
Zimowe Igrzyska Olimpilskiej Młodzieży zorganizowana zostały po raz trzeci. Celem imprezy jest rozwój młodych sportowców oraz oswajanie ich z tak dużą imprezą, jak igrzyska olimpijskie. Polskę w Lozannie reprezentowało w sumie 45 sportowców (22 kobiety i 23 mężczyzn), urodzonych w 2004 i 2005 roku. Biało-czerwoni wystartowali w ośmiu dyscyplinach w tym w hokeju na lodzie.
Oprócz normalnego turnieju z udziałem sześciu najlepszych męskich i żeńskich reprezentacji rankingu IIHF (Polska nie wystąpiła), odbyły się też zmagania w turnieju 3 na 3. Zaprezentowało się w nich sześcioro reprezentantów Polskim w tym oświęcimianka Anna Kot. Zmagania miały niecodzienną formę, gdyż nie wystąpiły w nich reprezentacje narodowe, a zawodnicy zostali rozdzieleni i drogą losową przydzieleni do ośmiu mieszanych zespołów. Młoda oświęcimianka trafiła do zespołu niebieskich. – Organizatorom zależało przede wszystkim na tym, aby w tej formule jak najwięcej państw miało swoje reprezentacje. Zasady były takie same jak w mini hokeju, czyli gra toczyła się w jednej tercji, otoczonej bandami. Meczom towarzyszyło show z oprawą muzyczną i świetlną – informuje Tobiasz Bigos, który wspólnie z Sebastianem Owczarkiem był trenerami naszej szóstki. Ostatecznie Zespół Niebieski, w którym występowała Anna Kot zajął drugie miejsce notując na swoim koncie pięć zwycięstw i dwie porażki.
 


Lista Sport
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama