Policja ma nowy radiowóz

Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach wzbogaciła się o nowy radiowóz. Do taboru dołączyła właśnie nowa KIA Sportage.

Uroczyste przekazanie samochodu miało miejsce 13 stycznia 2020 r. przed Urzędem Miejskim w Wadowicach.
– Bardzo dziękuję wszystkim samorządowcom, które dołożyły się do tego zakupu. Nie jest to z pewnością wydatek, a inwestycja, która zwróci się w bezpieczeństwie. Taki samochód był nam bardzo potrzebny, ponieważ jest to pojazd z napędem na cztery koła, a w naszym regionie jest dużo takich miejsc, gdzie dojazd jest utrudniony. Dlatego ten samochód na pewno będzie tam wykorzystany  – mówił mł. insp. Arkadiusz Śniadek, komendant Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.
W krótkiej uroczystości uczestniczyli burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, wójt Tomic Witold Grabowski oraz wójt Mucharza Renata Galara, czyli włodarze gmin, które leżą bezpośrednio na obszarze działania KPP Wadowice i partycypowały w kosztach zakupu pojazdu.
– Mieliśmy dwie możliwości, albo zakupić samochód klasy C, albo troszeczkę droższy klasy SUW. Wspólnie z wójtami zdecydowaliśmy się na ten drugi wariant, z napędem na cztery koła – dodaje burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński. 
Nowy oznakowany radiowóz kosztował 113 849,00 zł., z czego ponad 35 procent – 40 tys. zł pochodzi z budżetu gminy Wadowice. Tomice i Mucharz dołożyły odpowiednio 8 i 2 tys. złotych, a pozostała kwota pochodzi z budżetu centrali Policji.
 


Lista wiadomości
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama