„Złote Sakiewki” rozdane

17 stycznia w Chełmku odbyła się coroczna gala „Złote Sakiewki”.

Nagroda ta symbolizuje szczodrość i ma na celu podziękowanie wszystkim osobom za to, że potrafią przekazywać innym dar swojego serca. Gala była także okazją do wręczenia innych nagród oraz medali.
Pierwszą z nagród, którą wręczono tego dnia, był medal „Za zasługi dla rozwoju gminy Chełmek”. Po raz pierwszy to odznaczenie zostało przyznane w 2004 roku. Poprzez tę nagrodę laureaci doceniani są za szczególny wkład w rozwój gminy w różnych dziedzinach życia gospodarczego, społecznego, sportowego, kulturalnego i promocji. Tegorocznym laureatem został Adam Łoziński.
Kolejną kategorią nagród były „Złote Sakiewki”. Nominowani w tej kategorii otrzymali statuetkę za wsparcie, jakie okazali organizacjom pozarządowym i instytucjom działającym na obszarze gminy Chełmek. W 2019 r. łączna kwota przekazana dla wyżej wymienionych podmiotów wyniosła 122 677 zł. Nagrody trafiły do rąk 9 darczyńców: Przedsiębiorstwa Metali Nieżelaznych „BOBREK” s.j., Przedsiębiorstwa Budowlane DERMEX Sp. z o.o., Leonarda Postupalskiego, firmy KANBUD s.c. Jarosław Wójcik i Zenon Wójcik, Państwa Urszuli i Marcina Gałganów, Lear Corporation Poland II Sp. z o.o., Dan Cake Polonia Sp. z o.o., firmy „Meble-Kani” Krystian Kania oraz firmy  S.T. OPITEK Instalatorstwo, Pomiary Elektryczne.
Kolejnym wyróżnieniem, które przyznawane jest przez Burmistrza Chełmka od 2005 roku, jest statuetka „Lidera” dla osób, które bezinteresownie działają na rzecz lokalnej społeczności, które swoją pracą oraz zaangażowaniem szczególnie zasłużyły się w różnych dziedzinach życia gminy Chełmek. W 2020 roku nagrodę z rąk Burmistrza Chełmka odebrało aż 20 laureatów.
Kolejnymi przyznanymi podczas gali wyróżnieniami były „Otwarte Serca”,  nagrody Burmistrza Chełmka przyznawane osobom i podmiotom niosącym pomoc, działającym na rzecz potrzebujących mieszkańców gminy Chełmek oraz udzielającym im wsparcia materialnego i duchowego. Ta piękna statuetka to drobny wyraz wdzięczności za poświęcenie i oddanie dla innych. W tym roku nagrody powędrowały do Bartosza Janiczka oraz  Stowarzyszenia Ochrony Zdrowia Pracowników KWK Piast w Bieruniu.
„Zwyczajny - Niezwyczajny” to nagroda Burmistrza Chełmka przyznawaną osobom i podmiotom działającym na obszarze gminy Chełmek udzielającym się społecznie. W tym roku nagroda ta trafiła do Agnieszki Wrony, która od kilkunastu lat związana jest z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, a od kilku lat jest jej liderką w gminie Chełmek.
Gala była także okazją do wręczenia stypendiów artystycznych przyznanych przez Burmistrza Chełmka na 2020 rok za osiągnięcia z 2019 r. W tym roku otrzymało je 8 osób.
Uroczystość „Złotych Sakiewek 2019” uświetnił występ artystyczny Pana Aleksandra Andrzejewskiego, ukraińskiego wokalisty i pianisty, który występował m.in. w „Piwnicy pod Baranami”, Teatrze STU w Krakowie, a także występ wokalny w wykonaniu młodzieży z Samorządowego Zespołu Szkół w Bobrku.


Lista wiadomości
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama