Ruszyła budowa kanalizacji

Pierwsza łopata wbita, koparki poszły w ruch! W poniedziałek (18.11) rozpoczęła się budowa kanalizacji w Kleczy Dolnej.

Całkowity koszt inwestycji, która swoim zasięgiem obejmie również Kleczę Górną i Barwałd Dolny, wynosi 23,5 mln zł! Dostęp do kanalizacji uzyska ponad 3 tysiące mieszkańców. To największe przedsięwzięcie gminy Wadowice od wielu lat.
18 listopada burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński oraz prezes WPWiK Jerzy Obstarczyk zwołali w tej sprawie konferencję prasową. Spotkanie odbyło się w Kleczy Dolnej, w okolicach skrzyżowania z drogą na Zarąbki - w miejscu, gdzie została wbita pierwsza łopata pod wielką budowę. Wykonawcą przedsięwzięcia jest firma Ekoinstal z Suchej Beskidzkiej.
Inwestycja została podzielona na kilka etapów. Pierwszy etap zostanie zrealizowany w tym roku i będzie kosztował ponad 2 miliony złotych. Zakłada on budowę sieci kanalizacyjnej o długości 2,3 kilometra, biegnącej od Kleczy POM w kierunku kościoła i straży pożarnej. Dotrze ona do około 60 domów i kilku zakładów pracy w Kleczy Dolnej.
- Jeśli mieszkańcy będą mieli jakieś pytania albo problemy podczas trwania inwestycji, jesteśmy do Państwa dyspozycji. Nasze biura są otwarte i możecie się do nas zwrócić w każdej sprawie. Liczymy na Państwa przychylność i współpracę – zwrócił się do mieszkańców Jerzy Obstarczyk, prezes WPWiK.
Kolejne etapy zostaną zrealizowane w przyszłym roku i swoim zasięgiem obejmą również Kleczę Górną i Barwałd Dolny.
- Łączna długość sieci kanalizacji, która zostanie wybudowana w ciągu najbliższych miesięcy, wynosi aż 25 kilometrów. Dostęp do kanalizacji uzyska ponad 3 tysiące mieszkańców naszej gminy i wiele zakładów pracy, które znajdują się w tym regionie – mówi burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński.
Całkowity koszt inwestycji wynosi 23,5 miliona złotych, z czego 13 milionów złotych pochodzi z dotacji unijnej. Zgodnie z umową, termin zakończenia zadania upływa 30 listopada 2020 roku.
- Wybudowaliśmy już tysiące kilometrów sieci kanalizacyjnej i mamy ogromne doświadczenie w realizacji takich inwestycji. Myślę zatem, że spokojnie podołamy zadaniu i zakończymy je w terminie – podkreślał Krzysztof Zawiła, prezes firmy Ekoinstal, która realizuje zadanie.
Budowa kanalizacji to bardzo trudny i kosztowny proces, zwłaszcza na obszarach wiejskich. Na obecną chwilę gmina Wadowice skanalizowana jest w 74 procentach, jednak sołectwa tylko w 48 procentach. Po zakończeniu inwestycji skanalizowanie całej gminy Wadowice wzrośnie z 74 do ponad 82 procent.
 


Lista wiadomości
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama